כיורים תלויים או מונחים? הכירו את שיטות העיצוב החדשות לחדרי האמבטיה

5
BN60A_NK3230_CSM135L_ph
OVAL LINE2

עיצוב כיורים בשנת 2021 מכוון לעבר מודרניזציה דקורטיבית יוקרתית אשר שונה במהותה מעיצובי העבר. אם בעבר, כיורים אינטגרליים היו חלק כמעט ברור מאליו מהפנורמה הפנימית בחדר האמבטיה, הרי שכיום עיצוב זה שייך בעיקרו לעבר. משקי הבית המודרניים מבססים את עיצוב הכיור שלהם על אחת משתי דרכים: כיור הנחה מוגבה על שיש עבודה, או רכישת כיור תלוי ללא צורך בשיש עבודה מתחתיו.

כיור מונח על שיש עבודה – קווים לדמותו

כיור זה שונה מהכיור האינטגרלי בכך שהוא לא שקוע בתוך העמדה אלא ממש מונח עליה ונראה כמו דלי שמניחים על אותה עמדה. כמובן שהעיצוב שונה מהותית, יפה, חגיגי ויוקרתי, אך בעיקרו מבשר על צורה עגולה או גלילית מוגבהת ביחס לאותה עמדה. הגובה נמוך מספיק בשביל לאפשר לצחצח שיניים ולשטוף פנים בבטחה ואפילו בהנאה. היתרון של הכיור הוא שהדפנות החשופות מוסיפות נופך עיצובי רב לבית הלקוח.

כיור תלוי ללא עמדת שיש – קווים לדמותו

כיור זה מאיין את הצורך בהסדרת שיש עבודה יקר בחדר האמבטיה. אם עד כה השתמשנו בכיורים תלויים בשירותי האורחים ובחדרי רחצה קטנים וצפופים, הרי שכיום השימוש באותו כיור בחדרים מרווחים וגדולים אינו נדיר בכלל. הדבר מתאפשר בזכות שתי תמורות: עיצובים חדשים של כיורים תלויים בגודל גדול המתאים לכזה חדר, ושיפור מדעי עובדתי במערך הדבקים. עד כה, לדבקים לא היה בכלל תקן לשאת כיור בקנה מידה גדול מחשש שייפול. כיום טכנולוגיות ההדבקה מאפשרות עבודה עם דבקים שלא ניתן להסיר גם עם מסירי דבקים, בעלי תקן נשיאת משקלים כבדים במיוחד, ובנוסף – עמידים במים ובלחות. השילוב של אותם דבקים עם פיתוח הכיורים התלויים הגדולים הביא משקי בית רבים לפסוח על שיש העבודה ולהתקין במקומו כיור תלוי ישירות על הקיר.

עיצוב הכיור וגיבושו

לאחר שהבנתם מה הולך כיום בתחום כיורי האמבט, הבחירה היא בידכם. אם יש לכם עמדת עבודה, כנראה שלא תרצו לוותר עליה בשביל כיורים תלויים, אלא להשביח אותה עם כיורים מונחים. אבל אם התחלתם לבנות בית ולא הסדרתם את אותה עמדה, אתם לא חייבים לעשות כן. כיור תלוי ענק פשוט פותר לכם את כל הבעיות ומאפשר עמדת אחצה מדוגמת, מענגת ומרהיבת עין. גיבוש צבעי הכיור וצורותיו צריך להיעשות על סמך מראהו של חדר הרחצה שלכם ולכן מומלץ לעבוד עם הדמיית מחשב של חנות מוצרי בית איכותית המתמחה בגיבוש חדרי אמבטיה.