פרקטים – פתרונות הריצוף המושלמים למבנים מעוצבים

PARKET11
PARKET16
PARKET25

מאז ומתמיד פתרונות ריצוף לא היו זולים ולמעשה היוו את אחת המשימות היותר יקרות למימוש במבנים. ריצוף PVC היה ונשאר הריצוף היקר ביותר בתחום ההשקעות, ובמקום השני ניצב לו העץ הטבעי שנמכר בזול ממנו בשל הצורך בהשתתת עבודות תחזוקה למניעת תופעות כמו דהיית צבע ומזיקים על הרצפה. המשטח היחיד שמוזיל עלויות באופן משמעותי הוא פרקט הלמינציה. לא רק שהוא נמכר בזול, הוא לא מצריך מכם שום עבודות תחזוקה ולא צפוי למשוך אליו מזיקים מכל סוג. למי המשטח מתאים וכיצד מומלץ לבחור אותו?

בחירת משטח פרקטים מתחילה בעיצוב מתאים למבנה

ישנן 2 גישות לבחור את המשטח: או שתשתיות פרקטים עומדות להשתמש במבנה קיים, שכבר עוצב ולוטש, או שהמבנה טרם נבנה מבפנים, והפרקטים הם משימת הבנייה השנייה במבנה לאחר הריצוף עצמו. במקרה הראשון הבחירה קלה: נכנסים להדמיית מחשב של חברת פתרונות תשתית למבנים ובודקים איזה דגם פרקטים עשוי להשתלב יפה במבנה. קחו בחשבון עיצובים של קירות, חלונות, דלתות ופתרונות ריהוט קיימים על מנת לחדד את בחירתכם ככל שניתן. קחו בחשבון גוונים, צבעים ומידות עובי של אותן תשתיות על מנת למצוא את הדגם המושלם שישתלב בעיצוב הפנימי שלכם. במקרה השני, בו אתם רק מתחילים לעצב את המבנה באמצעות פרקטים, עליכם להגות את החזון שלכם לעיצוב המבנה ולבחור את המשטח בהתאם. ניתן לבחור פרקטים בעיצוב כפרי עץ, פרקטים מודרניים לבנים, ועוד דוגמאות רבות של משטחים איכותיים.

הקפדה על פרספקטיבה בחלל המבנה

אנו ממליצים, לאחר קביעת גוון הפרקטים, להנמיך מעט מהבהירות שלו אם הוא מיועד לחדר קטן ולהגביר בהירות אם החדר גדול. בדרך זו לא תיצרו מצב של פרקטים כלואים במבנה מוגבל בגודלו או כאלו שרמת השפעתם אינה גבוהה כשהמבנה גדול.

התנהלות עם פרקטים – לקרוא לפני שבוחרים

בפרק הראשון של מאמר זה ציינו בפניכם על חשיבותם של פרקטים למינציה בשל מחירם הזול והכלכלי ביחס למשטחי PVC או עץ אמיתי. חשוב לציין כי פרקטים לא מצריכים עבודות תחזוקה כמו צביעה מחדש ופעולות מנע נגד מזיקים. ברם, ישנן הגבלות שעליכם לקחת על עצמכם לשמירה על יציבות המשטח. המשטח לא מיועד להיות משטח ריקוד. המשטח לא מיועד אפילו לכסא מחשב גלגלים שבכוונתכם לנוע בו בחוזקה עם תנועות חדות, והכי חשוב: הוא לא מיועד לשטיפה בהטחת דלי, אלא בספיגה בלבד, ועם חומר ייעודי לניקוי פרקטים. אלה הן המגבלות שעליכם לקחת בחשבון בטרם התחייבותכם לפרויקט